Za přírodou

24.09.2020

I když u nás v sadě je krásně, přesto jsou místa které si zaslouží vaší návštěvu. Náš kraj má opravdu co nabídnout. 


CHKO Litovelské Pomoraví

Kousíček od našeho Bezkempu se nalézá Chráněná krajinná oblast Litovelské Pomoraví  o rozloze 96 km2 založené v roce 1990 za účelem ochrany přirozeně meandrujícího toku řeky Moravy a okolních lužních lesů. Nachází se zde bohaté populace ryb a obojživelníků, hnízdí zde asi 100 druhů ptáků. Místní mokřady jsou mezinárodně významné. Tato oblast je protkaná spoustou cyklostezek, není problém od nás sednou na vlak s kolami a touto krásnou přírodou se k nám vrátit. 

CHKO leží cca 1,5 km od našeho Bezkempu Moravičany 


Moravičanské jezero

Moravičanské jezero je součástí CHKO Litovelského Pomoraví, bylo vybudováno těžbou štěrkopísku, která je v současné době utlumena.  V současné se s této lokality stala významným hnízdištěm ptactva. Je zde krásně čistá průzračná voda s možností nerušeného koupání či rybolovu.

Jezero leží cca 1,5 km od našeho Bezkempu Moravičany 


Javoříčské jeskyně

Nádherný podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Tyto jeskyně vynikají mimo velikosti podzemních prostor zejména překrásnou krápníkovou výzdobou, jednou z celkově vůbec nejbohatších v České republice. Patří také k zatím největšímu známému zimovišti vrápence malého na území České republiky. Náš tip na výlet :-)
Jeskyně leží cca 15 km od našeho Bezkempu Moravičany 

Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.  

Jeskyně leží cca 10 km od našeho Bezkempu Moravičany  


Arboretum Bílá Lhota

Arboretum se rozprostírá na tříhektarové ploše parku v Bílé Lhotě, v areálu se kromě prohlídky mnoha druhů rostlin a stromu naleznete i voliéry exotického ptactva, pobavíte při prohlídce zámku, procházce kolem rybníka i hrou maxišachů.

Náš tip na výlet :-)

Arboretum leží cca 7 km od našeho Bezkempu Moravičany  


Zámecký park v Žádlovicích

Existuje mnoho krásných parků, ale ten Žádlovický se přece jen odlišuje od ostatních, je totiž mimo krásné přírody, ozdoben jezdeckými překážkami ve tvaru různých zvířátek. Tyto překážky slouží pro nedaleký Jezdecký Klub JK Loštice. V tomto parku se od jara do podzimu pořádají různé jezdecké závody z niž tou nejvýznamnější je seriál v jezdecké všestrannosti  Zlatá podková. 

Pokud máte rádi naučné stezky, toto místo je součástí projektu Naučná stezka lišky Bystroušky. Pokud splníte podmínky tohoto projektu můžete vyhrát dort :-)

Park leží cca 5 km od našeho Bezkempu Moravičany