K vodě

05.10.2023

U nás v sadě naším hostům nabízíme lehké ošplouchnutí ve 4.5 m velkém kulatém bazénku a však pro náročnější je mnoho příležitostí se vykoupat jak v přírodním koupališti tak klasickém bazénu.  V našem okolí jsou i v hodná místa pro rybolov či pro vodáky s možností s jetí řeky Moravi.  


Moravičanské Jezero

1,5 Km vzdálené od Bezkempu, naleznete Moravičanské jezero které vám nabízí průzračné čistou vodu bez lidí s postupným sklonem do vodičky.  Musíte si však takové místo najít, ale nebojte s místem vám rádi pomůžeme :-)


Přírodní koupaliště Biotop Litovel

Přijďte vyzkoušet výjimečnou kombinaci přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami. Děti i dospělí se navíc mohou těšit na řadu zábavních i relaxačních prvků, jako jsou skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další. Nechybí dětské brouzdaliště, upravený areál i sociální zázemí, bufet a půjčovna sportovního náčiní. Teplou vodu zajistí sluneční kolektory. Wi-Fi zdarma. Jak se dostat ke koupališti.

Přírodní koupaliště Náklo

Mnoho našich hostu vyzkoušeli i přírodní koupaliště Náklo, které leží mezi městy Litovel a Olomouc. I když  zde stále probíhá těžba písku, koupání je povoleno na vymezených místech kde jsou pláže. Voda je čistá s postupným sklonem.


Koupaliště Loštice

Areál městského koupaliště se nachází v klidné, okrajové části města Loštice. Je obklopen přírodou malebného údolí kolem říčky Třebůvky. Tento areál je vzdálen cca 4 km. 

Pro vodáky 

Jedním z našich tipu na výlet je možnost sjet řeku Moravu a to tak že s vlakového nádraží v Moravičanech sednete na vlak do obce Postřelmov nebo Lukavice tam si půjčíte loď a pak se vrátíte po vodě k nám. To samé lze samozřejmě i na druhou stranu přes CHKO Litovelské Pomoraví směr Olomouc, akorát na loď na sednete už v Moravičanech a vlakem se vrátíte k nám. Potřebné informace jak na to, naleznete jakékoliv půjčovně lodí. Řeku Moravu zvládnou i děti je to opravdu Boží zážitek. 


Pro rybáře

I pro tiché blázny :-) je v blízkém okolí dostatek příležitostí rozbalit své nádobíčko jak u řeky tak u jezera, stačí mít jen povolenku či rybářský lístek. Lovit můžete v Moravičanském jezeře, na řece Moravě nebo u řeky Třebůvky, je zde opravdu mnoho příležitostí k rybolovu.