Ochutnej Moravu nejen kole 

06.10.2023

Ochutnejte Moravu nejen na kole, náš kraj nabízí regionální potraviny i výrobky které vám udělají dobře nejen na těle ale i na duši :-)


Za tvarůžkem 

Prodejna tvarůžků Loštice

Pro gurmány této pochutiny vás rádi pozveme do tvarůžkové prodejny kde naleznete kompletní sortiment této regionální potraviny známe i ve světe. Prodejna tvarůžku se nachází v nedalekých Lošticích ( 3 Km) vzdálené pešky 25 minut. 


Tvarůžková cukrárna Loštice

Tvarůžková cukrárna je obchůdek ve kterém naleznete slané zákusky vyrobené  s tvarůžku pro milovníky Olomouckých syrečků vřele doporučuji tyto zákusky ochutnat.  Tvarůžková cukrárna Teroz se nachází po cestě z Moravičan na náměstí do Loštic v ulici Komenského 325 . 


Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice

I když tuto naší Hanáckou velmi zdravou dobrůtku "nemusíte" , třeba vás bude zajímat jak se vyrábí.

Muzeum se náchazí hned vedle prodejny tvarůžků 


Kavárna Galerie u Lišky Bystroušky Loštice

Pokud si rádi dáte výbornou kávu k tomu domácí zákusek, dort nebo zmrzlinu třeba i tvarůžkovou a máte rádi trošku umění či historie. Tak musíte navštívit toto skvělé místo.  Radí sem s celou rodinkou sami zajdeme :-) 


Statek Doubravský dvůr 

Statek Doubravský Dvůr stojí za vaší návštěvu a to z jednoho prostého důvodu. Máte totiž unikátní možnost vidět na jednom místě jak se chovají kravičky, kozičky a jiné zvířátka, které nám dávají své suroviny potřebné pro výrobu mléčných výrobků,  které se zde vyrábějí a dají se i zakoupit.  Tento statek je vhodné navštívit i s dětmi, které se mohou vydat po mléčné stezce. 


Kam za jídlem ?

Hospůdka u Bodláka Moravičany

Skvěla místní hospůdka u U Bodláka námi prověřená.   

Pan majitel této hospůdky vaří pravidelně 3 jídla které jsou vždy výborná, můžete si dát grilovaná žebra, úžasný hambáč nebo si vybrat z několik pizz. Pivečko mají Klášter, Radegast i točený Birell. Pro děti i dospělé přes léto si lze dát točenou zmrzlinu. 


Restaurace u Coufalů Loštice 

Restaurace u Coufalů ležící uprostřed Loštického náměstí vám nabízí speciality nejen s Loštických tvarůžku ale i denní menu v příjemném prostředí. Naleznete zde i unikátní automat na výrobky Olomouckých tvarůžku. 

Cyklostezky

V okolí našeho Bezkempu je nespočet cyklostezek v nenáročném terénu. Můžete se tak projet chráněnou krajinnou oblastí Litovelského Pomoraví. Kdo má rád trošku náročnější terén, nádherná projížďka je na hrad Bouzov přes obec Líšnice k hradu Mírov a pak k zámku Úsov. Nebo můžete využít železnici, sednou u nás v Moravičanech na vlak do Olomouce, navštívit hanáckou metropoli a pak se k nám vrátit na kole.