Pro děti

05.10.2023

Pro děti v našem okolí je mnoho možných aktivit které je zabaví na celí den, od spousty cyklostezek, různých hřišť, bazénu, hradů či jeskyň. Jukněte zde, rádi vám mimo ně, dáme zajímavé tipy i na jiné aktivity.


Relax park Bouzov 

Kdo má rád sport, zábavu i trochu adrenalinu najde areálu zpestření kulturních zážitků z návštěvy Bouzova. Jízda na minikárách je hlavní atrakcí - sjedete po 525 m dlouhé dráze s mnoha zatáčkami a nahoru vás vyvezeme vlekem. Pro ty, kteří nechtějí jezdit na minikárách, nebo nemají k samostatné jízdě potřebnou výšku (135 cm) mají k jízdě připraveny i koloběžky. Obří trampolína - 9 x 12 m velký vzduchem naplněný polštář - je oblíbenou zábavou především pro menší děti. Ale i parta studentů či rodičů s dětmi se umí na trampolíně pěkně vyřádit. Dlouhá lanovka (137 m) patří již mezi adrenalinové zážitky. V celotělovém horolezeckém úvazku u nás "lítají" i malé děti - atrakce je vhodná pro děti již od 4 let. V lese okolo hradu Bouzov jsou rozmístěny pevné kontroly orientačního běhu. K dispozici jsou mapy se všemi kontrolami nebo mapy s předtištěnou tratí pro začátečníky. Mapy orientačního běhu vám poskytnou zdarma. :-)

Vzdálenost cca 8 Km od Bezkempu.


Dopravní hřiště Mohelnice 

Dětské dopravní hřiště je zmenšenou realitou silničního provozu, zde se dětí můžou zdokonalit v pravidlech na šlapacích či elektrických autíček či na kole koloběžce nebo segveji. Dopravní hřiště mohou využít i rodiče. 

Vzdálenost cca 5 Km od Bezkempu 


Sluňákov - centrum ekologických aktivit města Olomouce

Sluňákov vznikl a rozvíjel se zejména díky podpoře Statutárního města Olomouce od roku 1992. Dnes nabízí své aktivity pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou. Dům obklopuje unikátní přírodní umělecká galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.


ZOO Olomouc Svatý Kopeček

I když je ZOO od nás trošku dál cca 40 km, stojí za vaší návštěvu, je totiž skvělé. Nabízí kromě exotických zvířátek mnoho atrakcí v četně lanového centra. A když si ráno přivstanete budete mít celé ZOO takřka pro sebe :-)

Průmyslové muzeum Mladějov 

Mladějov na Moravě - Výlet do technické historie Jedenáct kilometrů dlouhá mladějovská úzkokolejka o rozchodu 600 mm byla vybudována na sklonku první světové války pro dopravu lupku, šamotu a místního uhlí. Svému účelu sloužila až do zrušení dolů a uzavření šamotky v roce 1991. Po celou dobu provozu sloužily na této trati převážně parní lokomotivy. Navštivte i muzeum v areálu bývalého šamotového závodu v Mladějově na Moravě a prohlédněte si sbírku úzkorozchodných průmyslových lokomotiv, historických motocyklů, bagrů a buldozerů, traktorů a další zemědělské i stavební techniky, ale také dobových kočárků. Expozice se nacházejí v původních budovách, včetně výtopny a závodové elektrárny.  Můžete se projed i historickým vláčkem.

I když je tato lokalita vzdálená cca 30 km určitě stojí ji navštívit